Strona głównaO mnieMoja historiaForumKontakt
Ogólne pojęcie straty
Czy czas leczy rany
Rola żałoby
Etapy żaloby
Co się dzieje z emocjami po stracie
Jak pomóc osobie osieroconej?
Lista życzeń osieroconcych rodziców
Przydatne linki
Wywiad w Radio Hobby 7.02.2010

Wizyty dzisiaj:13
Wizyty ogólnie:178235
O mnie
Mgr Dorota Ciesielka

Z wykształcenia jestem Psychologiem Klinicznym oraz Pracownikiem Socjalnym.

SPPSS im. Adama Chmielowskiego w Krakowie zakończyłam uzyskaniem dyplomu z tytułem zawodowym Pracownika Socjalnego.

Następnie ukończyłam studia na wydziale Społecznej Psychologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, o specjalizacjach:

  • Wprowadzenie do psychoterapii
  • Interwencje psychoterapeutyczne w praktyce

Odbyłam także wiele fakultetów, między innymi:

  • Interwencja wobec osób uzależnionych od alkoholu
  • Alkoholizm - choroba rodziny. Leczenie
  • Psychoterapia uzależnień
  • Dorosłe Dzieci Alkoholików – problematyka i pomoc psychologiczna
  • Jak efektywnie pracować z grupą

Dodatkowo brałam udział w warsztatach tj.:

  • Umiejętności kliniczne
  • Zarządzanie czasem bez stresu
  • Jak efektywnie pracować z grupą

Karierę "pomagacza" zaczynałam w Krakowie jako wychowawca na półkolonii dla Dzieci z trudnych rodzin, organizowanej przez SALTROM oraz z ludźmi uzależnionymi od narkotyków. Oprócz tego, przez 8 lat towarzyszyłam dzieciom z upośledzeniem umysłowym m.in. we Wspólnocie "Wiara i Światło".

Odbyłam też szereg praktyk począwszy od Oddziału Dziennego Terapii Uzależnień od alkoholu, przez Ośrodek Pomocy Społecznej, Schronisko dla ofiar przemocy, Noclegowni dla mężczyzn, Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Zespół Szkół Specjalnych, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy itd.

Zawsze szczególnie interesowała mnie problematyka uzależnień. Temu zagadnieniu też poświęciłam swoją pracę magisterską, a także podporządkowałam większość swoich zajęć na uczelni i nie tylko.

Jednak najważniejszy obszar mojej pracy chciałabym poświęcić osobom, które utraciły kogoś bliskiego i nie radzą sobie ze stratą.

Skąd wziął się ten obszar mojego zainteresowania? Z prostej przyczyny. Sama doświadczyłam ogromnej straty. W roku 2007 w tragicznym wypadku straciłam trójkę swego ukochanego rodzeństwa i oboje rodziców. Przez to bolesne doświadczenie, wręcz wydawałoby się niewyobrażalne, musiałam przejść praktycznie sama i stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu, ale przede wszystkim stawić czoła własnym myślom i uczuciom. Była to ciężka i bolesna droga. Ale udało mi się z niej wyjść zwycięsko.

Postanowiłam wykorzystać swoje własne doświadczenie związane z żałobą oraz moje wykształcenie, by móc pomagać innym w radzeniu sobie z bólem po stracie.

 
Kalendarium
Dni skupienia
Wsparcie Po Stracie
Wspólny kącik
Szkolenia
© 2017