Strona głównaO mnieMoja historiaForumKontakt
Ogólne pojęcie straty
Czy czas leczy rany
Rola żałoby
Etapy żaloby
Co się dzieje z emocjami po stracie
Jak pomóc osobie osieroconej?
Lista życzeń osieroconcych rodziców
Przydatne linki
Wywiad w Radio Hobby 7.02.2010

Wizyty dzisiaj:13
Wizyty ogólnie:178235
Preambuła

PREAMBUŁA – kim jesteśmy?

 

 

„Wsparcie Po Stracie” (WPS) jest wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wychodzeniu ze smutku po utracie bliskiej osoby. Naszym podstawowym celem jest powrót do normalnego życia oraz udzielanie pomocy tym, którzy wciąż jeszcze cierpią.

Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć odnalezienia na nowo sensu i sił do życia.

WPS nie jest związane z żadną sektą, wyznaniem, organizacją lub instytucją.

Każda strata jest inna, wyjątkowa, jednakże wiele emocji i zachowań jest podobnych do przeżywanych przez każdego z uczestników. Wielu z nas przyszło na pierwsze spotkanie jako osoby bardzo nieszczęśliwe, którym było niezwykle trudno pogodzić się z zaistniałą sytuacją. Mieliśmy poczucie, że wraz z kochaną osobą utraciliśmy również plany, marzenia, radość, chęć i energię do działania. W naszym życiu na dobre zagościł smutek, żal, rozpacz, a także pustka, chaos i głęboka tęsknota za tym, co było.

Istnieje potrzeba, abyśmy przyjrzeli się i zrozumieli, co się z nami stało od chwili, kiedy utraciliśmy ukochaną osobę. Uczęszczając na spotkania i dzieląc się własnym doświadczeniem, razem uczymy się tego, jak stać się ponownie ludźmi pełnymi spokoju, którzy na nowo próbują nadać sens swojemu życiu. Odnajdujemy wolność od naszego wewnętrznego bólu i drogę do poprawy jakości naszego życia na dziś.

Nie będziemy Ci mówić, jak masz się czuć. Zamiast tego możemy Cię wysłuchać, zrozumieć i podzielić się z Tobą naszym doświadczeniem.

 
Kalendarium
Dni skupienia
Wsparcie Po Stracie
Wspólny kącik
Szkolenia
© 2017